Vízprogramozás a zene segítségével
Már tudjuk, milyen módon hathatunk a vízre gondolatainak és szavaink által vagy éppen a kristályok és a különböző színek segítségével. Most ismerkedjünk meg a vízprogramozás egy másik módjával, a zene vízre gyakorolt hatásával!
Masaru Emoto japán vízkutatónak ez volt az egyik kedvenc témája, számos kísérletet végzett, melyek során azt tanulmányozta, hogy milyen változások következnek be a vízben különböző zenék hatására.
Mint tudjuk, a víz kiváló információ felvevő, hordozó és továbbadó. A zene pedig szintén egyfajta információ. Rezgés, mint minden más a világunkban. Így a víz képes a zene által hordozott információt is átvenni, őrizni és átadni.
Masaru Emoto: A víz igaz hatalma című könyve tartalmazza legrészletesebben a zenével kapcsolatos kísérleteinek leírását. A kísérleteket lényege, hogy a vízmintákat (desztillált víz) hangfalak közé állították, lejátszottak egy adott zenét, majd a vizet lefagyasztották, végül fényképeket készítettek a vízben keletkezett kristályokról. Emoto megállapította, hogy a víz a klasszikus vagy pozitív mondanivalójú zenékre gyönyörű vízkristályok megalkotásával válaszolt, míg a heavy metal zenékre, vagy a durva szövegű rap zenékre torz kristályokkal!
Íme néhány csodás vízkristály Emoto kísérleteiből:
Gyógyuljunk zenével!
Vízből vagyunk, hiszen testünket kb. 70%-ban víz alkotja. Ha a zene örömet okoz a víznek, akkor feltétlenül jó hatással van a sejtjeinkre is, amelyeket víz alkot. Kellemes zene hallgatása közben jól érezzük magunkat, ellazulunk vagy éppen feldobódunk, energiával telünk meg.
Emoto egy speciális géppel megmérte a különböző zeneművek hadóját, vagyis rezgését és feljegyezte azok testünkre/lelkünkre gyakorolt hatásait.
Megállapításai alapján kiválaszthatjuk a számunkra megfelelő zeneművet és azt meghallgatnunk reggel és este. Illetve kipróbálhatjuk, hogy egy pohár vizet is teszünk a hangfal elé, majd a vizet elfogyasztjuk. Saját tapasztalataink alapján nagyon kellemes, lágy ízű vizet hozhatunk így létre!
Zeneművek és hatásaik:
Az alábbi felsorolás Masaru Emoto: A víz igaz hatalma című könyvéből származik.
1. Pachelbel: D-dúr kánon
Érzelmi hadó: megszünteti az aggodalmat és a szorongást
Fizikai hadó: a méhre és petefészekre hat
Várandósság alatt ajánlatos hallgatni, hiszen nem szabad alábecsülni az aggodalom és a szorongás magzatra gyakorolt hatását!
2. Bach: D-moll tokkáta és fúga
Érzelmi hadó: megszünteti a fásultságot
Fizikai hadó: serkenti a jobb agyfélteke működését
Bach zenéjének ez a fennkölt darabja csakugyan ösztönző rezgést ad hallgatójának. Albert Schweitzer arról híres, hogy elivatott orvos és tehetséges orgonista volt. Állítólag ez volt az egyik kedvenc műve. Talán a tokkáta és fúga is ösztönözte munkájában.
3. Elgar: Első induló
Érzelmi hadó: megszabadít a félénkségtől és a bátortalanságtól
Fizikai hadó: a gerincre és a gerincvelőre hat
Az induló hatására természetes módon kiegyenesedik a gerinc. Ezt a zeneművet főként azoknak tanácsos hallgatni, akiknek nincs önbizalmuk mások előtt beszélni.
4. Sarah Brightman és Andrea Bocelli: Time to say goodbye
Érzelmi hadó: megszabadít a tehetetlenség érzésétől és a rossz hozzáállástól
Fizikai hadó: a vastagbélre és a végbélre hat
5. Bizet: Carmen nyitánya
Érzelmi hadó: megszünteti az elfojtásokat
Fizikai hadó: javítja a vérkeringést
Carmen semmit sem fojt el magában, alakja olyan nőt ábrázol, aki szenvedélyesen táncolja a flamencót és úgy él, ahogy neki tetszik.
6. Smetana: Moldva
Érzelmi hadó: megszünteti az ingerlékenységet
Fizikai hadó: a nyirokrendszerre hat
Amikor ingerlékenynek érezzük magunkat, lényünk azt jelzi, hogy nyugalomra van szükségünk, és meg kell szabadulnunk a nyomástól. Ha kedvesek vagyunk magunkhoz, az elménk is világosabb lesz.
7. Johann Strauss: Kék Duna-keringő
Érzelmi hadó: segít visszanyerni a hosszantartó igénybevétel miatt elvesztett életerőt
Fizikai hadó: a központi idegrendszerre hat
Testileg és szellemileg egyaránt könnyednek és nemesnek érezhetjük magunkat.
8. Joseph Ivanovich: Danube Waves
Érzelmi hadó: megszünteti az elfojtásokat
Fizikai hadó: javítja a vérkeringést
Ez a zene segít, hogy érzelmeinket gátlások nélkül fejezzük ki. Ha szívünk megnyílik igaz érzéseink számára, a vérkeringés zavarai is enyhülnek, így a sejtek is új erőre kapnak. Az elfojtás mellett a makacsság, a kapzsiság és a felnagyított félelem hadója gátolja a vérkeringést.
9. Csajkovszkij: Hattyúk tava (második felvonás)
Érzelmi hadó: segít feloldani merevségünket
Fizikai hadó: jótékonyan hat az ízületekre
A Hattyúk tava szabadabb mozgásra késztet. Ízületeink mellett gondolkodásmódunk is rugalmasabbá válik.
Váljék a zene egészségünkre!